Проєкт promprylad.in.ua/ua/

Промприлад.Реновація

Триває

Промприлад.Реновація — інноваційний центр на базі івано-франківського заводу «Промприлад». Тут створюються можливості на перетині освіти, мистецтва, нової економіки та урбаністики.

 

Промприлад.Реновація працює як майданчик для апробації та поширення знань. Тут фахівці з різних галузей, професійні та творчі спільноти, а також місцеві компанії можуть здобути новий якісний досвід — та розділити його з іншими. 

 

Команда проекту має на меті сконцентрувати тут креативний потенціал міста та цим сприяти розвитку регіону. Зараз для запуску пілотного поверху залучили 1,2 мільйона доларів. Тут працюють 16 різних бізнесових, освітніх та культурних функцій від різних операторів.

 

На початку 2019 року було підписано договір про купівлю-продаж заводу «Промприлад». Загальний бюджет реконструкцій та запуску проекту складає 25 мільйони доларів.

 

Передумови

 

Однією з передумов проекту стала гостра потреба в переосмисленні й інновативному та раціональному використанні (пост)промислових територій, які втратили свою економічну роль, а також у створенні якісного комунікаційного простору для зростаючих місцевих громад (зокрема і через внутрішню міграцію в Україні) й активних категорій суспільства (митці, активісти, соціальні підприємці).

 

Ідейно проект ревіталізації промзони є своєрідним продовженням досвіду громадського ресторану Urban Space 100, приклад якого засвідчив: консолідація зусиль громади, бізнесу і суб’єктів громадянського суспільства дає реальний і сталий синергетичний ефект, сприяючи трансформації соціуму.

 

 

Етапи реалізації проекту

 

2015 — формулюється візія, цілі та загальна концепція проекту, формується мережа партнерів-організаторів проекту

 

2016 — проводяться дослідження економічного потенціалу регіону та історії заводу «Промприлад», розробляється архітектурна концепція, створюється проект пілотного третього поверху

 

2017 — початок реконструкції третього поверху у третьому корпусі заводу для реалізації пілоту. Роботи з цим простором (1783 м²) тривали всього 9 місяців.

 

березень 2018 — запуск пілотної частини проекту, де працюють коворкінг, конференц-зал, майстерні, лабораторії, мистецький простір, галерея, кафе, бар, офіси інноваційних компаній та партнерських організацій, освітні й дитячі простори.

 

 

 

На Промприлад.Реновація відбуваються концерти, освітні проекти, зустрічі активного міського середовища; тут відкриваються виставки та проводяться фестивалі.

 

2019 — проект підтримав перший системний інвестор — українська компанія FinStream. На початку лютого підписано договір про купівлю-продаж заводу: проект Промприлад.Реновація викупив контрольний пакет акцій. До кінця року проектом заплановано залучити 5 мільйонів доларів у вигляді імпакт-інвестицій. 

 

З 2019 по 2024 рік — поступово на решті території та приміщень (37 871 м²) проведуть реконструкцію, після чого у них з’являться нові функції та оператори. Після реконструкції у Парасольковому цеху запрацює відкрита майстерня Fab Lab та R&D центр «НаноФранківськ».

 

Цей етап проекту буде втілений завдяки моделі спільного інвестування. Мешканці, бізнес, українські та міжнародні фонди й інвестори зможуть придбати акції Промприлад.Реновація та завдяки цьому підтримати проект та його цілі.

 

Проект втілює консорціум організацій-стратегічних партнерів: платформа «Тепле Місто», ГО «Інша Освіта», «МітОст», «ПАКТ Україна» та Львівська бізнес-школа УКУ (Lvbs).

 

 

 

Потенційні впливи проекту на розвиток міста та регіону

 

1. Промприлад.Реновація — це інноваційний центр створений для того, щоб люди з прагненнями не виїжджали, а могли самореалізуватися в своєму місті

 

2. Креативний кластер міста, що об’єднається довкола проекту, підсилить місцеву економіку та сформує гідні умови для роботи фахівців і створення нових бізнесів

 

3. Неформальна освіта, сучасна культура та соціальна сфера отримають можливості та простір для свого розвитку

 

4. «Промприлад» стане точкою спільного прикладання зусиль та співпраці для бізнесу, місцевої влади і  громадянського суспільства.

 

5. Промприлад.Реновація має стати прототипом для втілення на інших територіях, тож досвід Івано-Франківська можна буде поширити в схожих регіонах України.

 

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×