Проєкт www.metalab.space/

MetaLab

Триває

МetaLab — це платформа розвитку просторів міста, в яких ми живемо. Це водночас і спільнота, що об’єднана інтересом до життя міста, бажанням пізнавати й поліпшувати міське середовище, і фізичний майданчик для спілкування, урбаністичних досліджень та подій.

МetaLab є проектом у рамках урбаністичного напряму платформи «Тепле Місто». Фізично МetaLab розташована в інноваційному центрі «Промприлад.Реновація» (Сахарова 23Ж, третій поверх), є одним з операторів проекту «Промприлад. Реновація» та репрезентує його урбаністичну функцію.

МetaLab має кілька напрямів діяльності.

1. Публічна програма, в рамках якої реалізовується освітньо-пізнавальна складова (лекції, дискусії, кінопокази) для професійної спільноти (архітекторів, урбаністів, дизайнерів, митців тощо), та неформальні події, зорієнтовані на широку аудиторію.

2. Урбаністична резиденція — дослідження певного урбаністичного питання/локації в Івано-Франківську за участю українського або іноземного експерта. Серед цілей резиденції: проводити аналіз окресленої теми; збирати дані про місцевий контекст; залучати локальну професійну спільноту та мешканців; давати незалежний погляд на досліджуване питання; апробовувати нові інструменти та підходи у вивченні міста; реалізовувати проекти відповідно до тематики резиденцій.

3. Урбаністична лабораторія — навчально-дослідницько-проектувальний формат, що дозволяє міждисциплінарній команді учасників — мешканців Івано-Франківська — спільно з кураторами вивчати важливе для життя міста питання, простір тощо.

Лабораторія відбувається раз на півроку. Вона триває два місяці і складається з низки етапів: дослідження, аналіз, пошук ймовірних рішень і проектування, експеримент, реалізація напрацьованих рішень/проектів та реплікація дієвих підходів. Результатом можуть бути як конкретні продукти (архітектурні, дизайнерські тощо), так і рекомендації щодо міських досліджень, базовані на організаційному й дослідницькому досвіді лабораторії.

4. Урбаністичний фестиваль. Він має назву «Сеанс Міського Сканування» й відбуватиметься в Івано-Франківську раз на два роки. Заходу передує проектна робота (аналіз соціально-просторового середовища міста) — для визначення актуальних тем, локацій, робочих форматів, із якими куратори та команди працюють безпосередньо під час фестивалю.

Цільовою аудиторією МetaLab є як професійні спільноти, так і ті, хто має досвід у реалізації міських проектів, прагне знайти однодумців та втілити свої ідеї в Івано-Франківську, а також ті, хто хоче більше дізнатися про життя і середовище свого міста й цікавиться актуальними урбаністичними процесами у світі.

 

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×