Новини

«Зимовий Велодень»: велошкола, велопробіг, велофорум та велокіна

24 січня 2015 року в Івано-Франківську вперше відбулася акція «Зимовий Велодень», організована в рамках програми «Тепле Веломісто». Метою акції була промоція велосипедів як засобу пересування містом, що пасує до будь-якої пори року. Додатковою ціллю було створити регулярний майданчик для спілкування, обміном думками та налагодження співпраці серед велосипедних активістів і усіх небайдужих до теми розумної міської мобільності.

Велодень розпочався в серці міста, на площі Ринок. Там роверисти зібрались на так зване «Велозбіговисько», що зібрало близько 50 учасників. Досвідчені велосипедисти надавали безкоштовну технічну допомогу та консультації менш досівдченим колегам, роздавали просвітницькі буклети, брошури з правилами дорожнього руху для велосипедистів, та провели перше в місті заняття «Велошколи». Учасники заняття прослухали лекцію про те, як безпечно і комфортно почуватись на велосипеді у транспортному потоці, та закріпили отриманні знання. «Тепле Веломісто» планує зробити такі заняття регулярними, починаючи з квітня. Завершилась вулична частина велопробігом. Організованими колонами по 10 осіб роверисти здійснили коло пошани центральними вулицями міста: Галицькою, Василіянок, Гаркуші, Лепкого, Незалежності, Грушевського. Репортажі про вуличну частину «Велодня» вийшли на усіх регіональних телеканалах, а також у місцевій пресі.

Друга частина «Велодня» відбувалась в громадському ресторані Urban Space 100. Тут було організовано «Велофорумчик» – майданчик для виступів та обговорення велосипедних проектів та планів на 2015 рік. У форумі, що тривав близько двох годин, було зроблено дев'ять виступів та презентацій. З деякими цікавими ідеями та проектами можна ознайомитись у репортажі інтернет-журналу UFRA . «Велофорумчик» привернув увагу близько 60 учасників та місцевих засобів масової інформації.

Ввечері у тому ж місці відбувся показ кінопрограми від фестивалю Wiz-Art (Львів), зокрема прем'єра української короткометражки про велосипед «Перша співбесіда», а також показ фестивальної програми коротких фільмів, присвячених урбаністичній тематиці.

«Зимовий Велодень» був організований громадською організацією «Тепле Місто» та громадським рестораном Urban Space 100. ГО «Тепле Місто» реалізовує напрямок «Тепле Веломісто», що ставить за мету зробити Івано-Франківськ найвелосипеднішим містом України та Центрально-Східної Європи, довівши кількість велосипедних поїздок до 41%. У 2015 році організація розпочала кампанію зі встановлення велостоянок біля закладів торгівлі та обслуговування, активно долучилася до лобіювання будівництва першої велодоріжки на вул.Набережній, запустила тестову програму «Велопатруль» та сприяла у відкритті першого в місті безкоштовного велопрокату.

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×