Новини

«Я бачу»: фільм про веломандрівку людей з особливими потребами

Прем’єра документальної стрічки «Я бачу» – про багатоденну веломандрівку Україною за участю людей із порушеннями зору – зібрала 5 лютого у громадському ресторані Urban Space 100 численну аудиторію. Ініціатором й організатором показу став координатор програми «Стала мобільність».

Фільм режисерки, художниці, співзасновниці продакшн-студії OFF Laboratory Ольги Фразе-Фразенко «Я бачу» був знятий під час Всеукраїнського велопробігу «Бачу! Можу! Допоможу!» влітку 2015 року, коли зрячі та незрячі учасники з різних міст за 33 дні подолали понад 3000 км у десяти областях Центральної та Західної України.

Ідея велопробігу за участю людей із порушеннями зору належала громадському активісту зі Львова, засновнику ГО «Інститут українських студій» Миколі Пеху: і хоча Миколи не стало у 2014 році, його задум реалізовано. Для залучених до акції незрячих учасників пробіг став нагодою відчути смак мандрів і спілкування, спробою подолати власний страх і звичне для загалу уявлення про «пасивність» людей з обмеженими можливостями. Головна мета проекту якраз у тому, аби продемонструвати, що незрячі люди є повноцінними членами суспільства, показати їхні можливості й потенціал, залучити їх до активного проведення часу. Це має сприяти їхній інтеграції в український соціум, пропагуванню здорового способу життя й велосипеда як екотранспорту.

Координатор програми «Стала мобільність» Володимир Радевич каже:
«Уже двічі велопробіг «Бачу! Можу! Допоможу!» відвідував Івано-Франківськ. У 2016-му «Тепле Місто» підтримувало акцію, коли її учасники в рамках маршруту завітали в наше місто. Підтримка таких ініціатив є важливою в рамках програми «Стала мобільність»: доступність для всіх – тобто вільне і безпечне пересування – один із її акцентів. У Франківську прем’єру фільму «Я бачу» (після показів у Києві, а також у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку восени минулого року) відвідало 65 людей. Переглянувши фільм, вони залишились для обговорення, ділились коментарями і побажаннями».

Фото: Антон Куба

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×