Новини

Вивіски у місті: від бесід до дій

У рамках програми «Вивіски» від платформи «Тепле Місто» минулого тижня, 5 травня, відбулася зустріч «Міські бесіди: гармонія vs хаос у візуальному середовищі». Ця подія започаткувала цикл заходів, присвячених вивіскам в Івано-Франківську: об’єктом розробки комплексного рішення стане перехрестя вулиць Тринітарської — Шеремети. Ця локація обрана, бо розташована в історичній частині міста й репрезентує автентичну архітектуру, яку варто відкрити для огляду містянам і туристам.

Міські бесіди відбулися просто неба, на вулиці Старозамковій, — щоб бути максимально наближеними до контексту, обраному для аналізу. Координатор програми «Вивіски» Аліна Букіна розповіла присутнім про програму й успішний досвід зміни вивісок у Франківську, проекти яких були розроблені у «Теплому Місті». Власне, фахівець платформи для кожного конкретного простору пропонує комплексне рішення: проект вивіски, як свідчить практика, може сприяти системнішим змінам, як-от ремонт фасаду, перефарбовування сходів, додавання елементів озеленення, трансформація дизайну вітрини закладу.

Один із підприємців (магазин «Чумацький шлях») поділився досвідом зміни вивіски своєї крамниці та розповів, як позитивно на це оновлення реагували містяни. На його думку, підприємці мають розуміти, що повинні «прикрашати місто», адже вони тут живуть, їхні заклади формують середовище.

Під час зустрічі також презентували тематичний буклет від «Теплого Міста»: лаконічні й чіткі поради є «гідом» щодо встановлення вивіски і допомагають поглянути на неї в контексті взаємодії — з фасадом будівлі, середовищем вулиці й міста, а також — очима учасників міської комунікації, тобто кожного з нас.

А тепер платформа пропонує попрацювати з вивісками на практиці: впродовж травня-червня на прикладі  Тринітарської — Шеремети робоча група аналізуватиме актуальний стан справ, спробує розібратись у тому, як вивіска впливає на середовище, зокрема з історичними будівлями, а також, як  візуально приваблива й відповідна до середовища міста вивіска може допомогти у впорядкуванні візуальної комунікації міста. У роботі будемо керуватись принципами програми «Вивіски», а саме: відповідність правилам візуального стилю Івано-Франківська, збереження автентичного вигляду будівель, врахування їхніх архітектурних характеристик, особливостей розташування, а також врахування законів ергономіки. Результатом роботи буде проект єдиної комплексної концепції вивісок для всіх будинків досліджуваної локації.

Запрошуємо долучитись до участі підприємців, чиї заклади розміщені на перетині Тринітарської та Шеремети, — форму слід заповнити до кінця травня.  У робочу групу для розробки комплексного рішення запрошуємо виробників рекламної продукції (вивісок), дизайнерів, архітекторів і мешканців міста, яким небайдужа ситуація з візуальною комунікацією у нашому місті.

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×