Новини

Відкрийте цех! Як у Франківську створюють спільний простір для виробництва і фестивалів

Починаючи з кінця травня у Франківську вирує підготовка до міжнародного урбаністичного фестивалю «Сеанс міського сканування», кульмінація якого припадає на 11-14 липня. Тема фестивалю — (не)вигадане слово «Manufuturing», яке включає в себе теми виробництва, ручної праці та майбутнього. 

«Куфер», як медіапартнер фестивалю «Сеанс міського сканування», цього місяця розповідатиме про виробництво, ревіталізацію, цехи, лабораторії — та їхнє місце у наших містах. 

Більшість відвідувачів, які приходить на завод «Промприлад», одразу піднімаються на третій поверх, до «Реновації». Утім, якщо прочинити зачинені двері і пройти через галерею — можна потрапити до Парасолькового цеху.

Лабораторія

На початках роботи оновленого «Промприладу» тут відбувались концерти й вечірки. Але останні кілька тижнів перед Сеансом Міського Сканування, тут здіймається курява — у розпалі підготовка до фестивалю і завершення ремонту. Невдовзі тут працюватиме франківська відкрита майстерня (яка мріє стати фаблабом).

Координатор проєкту, архітектор Дмитро Ісаєв

Фаблаб — це «лабораторія фабрикування», універсальний цех і майстерня з безліччю інструментів. Або й взагалі — ціла мережа подібних майстерень, резиденти яких діляться одне з одним кресленнями, ідеями та прототипами. Фаблаби були придумані, щоб надихати людей та підприємців створювати нові прототипи і продукти, використувуючи наявне виробниче обладнання.

Ця ідея належить Нейлу Гершенфельду, професору та науковцю з провідного американського технологічного університету у Бостоні — МІТ. Ідея професора Гершенфельда була простою: дати середовище, навички, матеріали та технології робити речі швидко, дешево будь-де у світі. Цю можливість, за його задумом, мали б отримати локальні підприємці, студенти, митці —словом, будь-хто, хто може створювати щось нове та інноваційне.

Продовження у статті від онлайн видання Куфер.

Текст: Ольга Перехрест
Фото: Олександра Сосніна

 

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×