Публікації

Вболіваємо за перемогу: історія українця, який виграв аукціон з футболкою Роналду

Історія 14-річного Володимира Романчука, який віддав на аукціон футболку з підписом Кріштіану Роналду заради перемоги України у війні, швидко розлетілася в соцмережах та ЗМІ. Пам’ятний трофей придбав за 70 000 гривень українець Руслан Карий. Чоловік вже 18 років живе в Сполучених Штатах, та навіть з іншого континенту активно допомагає волонтерським ініціативам в Україні. Кошти з продажу футболки отримав Координаційний центр підтримки військових Прикарпаття Save Ukraine NOW

Команда «Теплого міста» поспілкувалася з Русланом і дізналася, як колекціонер футбольних трофеїв із Чикаго приєднався до ініціативи хлопця з Івано-Франківська. 

Руслане, ви живете в Чикаго, координаційний центр Save Ukraine Now знаходиться в Івано-Франківську. Розкажіть, як ви дізналися про аукціон? 

Дізнався випадково: побачив, що хтось з друзів поширив у своїх соцмережах допис про аукціон. Я зацікавився, почав шукати – що це за організація, Save Ukraine Now, бо раніше не чув про неї. Знайшов сторінки в Instagram та на Facebook, побачив, чим організація займається. І вирішив взяти участь в аукціоні, почав робити ставки. 

Чи очікували, що переможете?

Я був впевнений, що переможу, адже від початку був налаштований йти до останнього. Для мене не було питанням, чи дати за неї (футболку) 70 000 гривень, чи 150, чи 200 навіть. Мені важливо, що гроші, в першу чергу, йдуть для України, для армії. Це – найголовніше. По-друге, це футболка Роналду – мого кумира. Я жив в Лісабоні (Португалія), коли Роналду тільки починав грати, у 2002 році. Я бачив його кар’єру від початку, коли він ще грав за «Спортінг» (професіональний португальський футбольний клуб – ред.). Він надихає мене і як спортсмен, і як людина. 

Це ваша перша річ Роналду в колекції?

Ще маю футболку часів «Спортінга», 2003 року, але вона без підпису. Тому зараз отримав найкрутіший екземпляр в колекцію. Взагалі за цей час, від початку війни, я виграв вже 22 аукціони. Ти і допомагаєш, і отримуєш те, що любиш. Я вболіваю за футбол з дитинства. До початку війни в моїй колекції було десь 30 футболок. Зараз поповнив колекцію майже вдвічі. 

 

То ви справді завзятий фанат! Розкажіть, що робите з колекцією? Вдягаєте футболки, чи просто зберігаєте їх на видноті? 

Прості футболки різних команд, що без підписів, вдягаю на щодень – коли їдемо відпочивати з родиною, коли йду на футбол. Футболки з підписами набагато цінніші – кожну ставлю в рамку. Найдорожча футболка у моїй колекції – з підписом Ярмоленка, в якій він грав у складі Збірної України рік тому на Євро-2020 в Бухаресті. В цій футболці він тоді гол забив. Це футболка була в колекції Ігоря Циганика (український спортивний журналіст та коментатор – ред.). У квітні він проводив аукціон з цією футболкою, також збирав гроші на армію. Тоді я її виграв за 3 400 доларів. 


 

Чикаго має сильну українську спільноту із давнім корінням. Як Чикаго та ця спільнота зокрема зараз долучаються до підтримки України?

Долучаються всі: збирають гроші, закуповують бронежилети, каски, тепловізори, одяг. У травні я замовив 2000 турнікетів – спочатку везли в Польщу, передавали волонтерам, і вони завезли спочатку в Тернопіль (бо я сам з Тернополя, маю там друзів-волонтерів), а вони вже повезли далі – на Схід, та передали українським військовим. 

Тут, в Чикаго, звідусіль чути, що люди допомагають. Знаю людей, які працювали 5 днів на тиждень, тепер працюють 6 днів – і зарплату за той шостий день передають на українську армію. Хтось вирішив віддавати десяту частину зарплати, хтось – переводить певну фіксовану суму щотижня. Кожен як може, так і допомагає. 

Це насправді безцінно, бо так копійка до копійки – і виходить велика допомога. 

Звичайно! Я тримаю контакт із друзями-волонтерами із Тернополя, вони постійно говорять мені, в чому є потреба. Передаємо і гроші, і паралельно футболки купуємо (сміється – ред.). 

 

Довідка: Координаційний Центр допомоги військовим Прикарпаття Save Ukraine Now (SUN) створено в лютому Івано-Франківською міською радою, Територіальною обороною Збройних Сил України в Івано-Франківській області, обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, Громадською спілкою «Бізнес Асоціація Івано-Франківська», благодійною організацією «Тепле місто», інноваційним центром Промприлад.Реновація, Івано-Франківським Драмтеатром ім. Івана Франка спільно з іншими партнерами для забезпечення комплексних потреб військових батальйонів Івано-Франківської області на передовій.

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×