Новини

«Міські Ґранти» - Центр сучасного мистецтва

У вересні 2015 року платформа «Тепле Місто» запустила програму «Міські Ґранти» з метою активізувати та посилювати ініціативи, громадські організації і середовища, які ставлять за мету проґресивний розвиток міста, втілювати практичні проекти, що покращують якість життя в місті та залучати громаду міста до активної участі в процесах розвитку Івано-Франківська. У першому конкурсі програми «Міські Ґранти» перемогли 5 проектів. Проект «Ми ті на кого ми чекали» - один із них.

17 березня, в Центрі Сучасного Мистецтва Івано-Франківська відкрився проект художника Євгена Самборського «Ми ті на кого ми чекали».
Проект представлено дев’ятьма роботами спільної експозиції, що у своїй послідовності формують авторське висловлення про стан візуального мистецтва в місті та взаємодію автора з умовним глядачем.
Назва проекту зумисне написана без дотримання пунктуаційних знаків, щоб наголосити плавну послідовність слів, котрі в такому написанні можуть читатись як одне слово: МИ-ТІ-НА-КОГО-МИ-ЧЕКАЛИ.
У своїх практиках Євген Самборський намагається не лише формувати позицію критичного бачення, але разом з тим пропонувати рішення. Проект «Ми ті на кого ми чекали» трансформував простір Центру Сучасного Мистецтва, який від часу відкриття у 2012 році був переповнений ознаками пострадянського періоду: побілка, застаріле декоративне оздоблення стелі, адміністративний блок, що розташовувався в приміщенні виставкового простору, і часто зливався з експозицією: всі ці елементи в сукупності перебували в смисловому дисонансі з назвою інституції.

 


Таким чином виникла робота «Вдосконалення інтер’єру приміщення», що є процесом перетворенням внутрішнього простору Центру відповідно до сучасних стандартів виставкового залу. Художник демонтував зайві декоративні елементи, встановив якісне освітлення, створив додаткову виставкову площу за рахунок архітектурного рішення.
В цій роботі художник також апелює до «техніки виконання». В світових мистецьких практиках, де ідея безперечно домінує над формою, чимало художніх проектів виконуються не художниками, а командами підрядників, в той час як художник залишає за собою функцію деміурга, творця ідеї. В Україні ця практика ще не є звичною. Іронізуючи над таким станом справ, художник створив роботу «Вдосконалення інтер’єру приміщення», яка полягає в проведенні ремонтних робіт всередині Центру своїми власними силами: демонтаж елементів оздоблення, перефарбовування стін, стелі та підлоги, архітектурні зміни виконувались власноручно автором.

 

Фото: Євген Самборський

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×