Новини

Трансформації: від простору до соціуму

 

Нещодавно Івано-Франківськ відвідали урбаністи з Великої Британії. У рамках презентації «Urban Transformations: 00 & Studio Weave» вони розповіли мешканцям про свої проекти та підходи у галузі міських перетворень. Також поспілкувались з командою проекту MetaLab, що передбачає створення в Івано-Франківську (на території заводу «Промприлад») експериментальної лабораторії для міждисциплінарних досліджень — на перетині мистецтва, урбаністики та соціального діалогу.

Дже Ан (Je Ahn) зі студії «Studio Weave» та Йоост Бойндерман (Joost Beunderman) з архітектурного бюро «00» завітали до Івано-Франківська в рамках програми Urban Action, яку реалізовують освітня платформа CANactions, British Council і Goethe-Institut в Україні і яка зосереджена на підтримці інноваційних проектів із розвитку постпромислових територій у малих і середніх містах України з населенням до 600 тис мешканців. Зустріч в Івано-Франківську відбулась за інформаційної підтримки платформи «Тепле Місто».

Іноземці представляють команди, які функціонують понад десять років, визнані RIBA — The Royal Institute of British Architects, що відзначає зразки інноваційності в архітектурі й одночасної націленості на поліпшення якості життя через роботу з архітектурними об’єктами і середовищем. 10 березня на зустрічі в Urban Space 100 вони розповіли про те, як у професійній практиці поєднують три складові: фізичну (архітектурний ландшафт), культурну (мистецтво та історичний спадок) і технічну (інженерія).

Цікавим є концепт колаборативного  урбанізму — залучення до міських перетворень місцевих жителів, сімей, громад, художників, майстрів, підприємців. Він передбачає і спільну креативну діяльність залучених сторін, і її конкретний матеріальний результат. Але насправді такі акції, як створення графіті чи майстрування вуличних меблів, якісно трансформують не лише міські простори, а й соціум, зміцнюючи спільноти, громадянські і демократичні цінності, наголосили спікери.

Британські експерти мають досвід у напрямі ревіталізації постіндустріальних просторів, тож, перебуваючи в Івано-Франківську, зосередили увагу на проекті «Промприлад», а особливо на його складовій MetaLab, команда якої перемогла в конкурсі на участь в програмі Urban Action і менторами якої якраз і є фахівці з Британії.  Це була перша зустріч менторів із командою проекту, обговорили деталі запуску MetaLab: її вплив, цільові аудиторії, план реновації, дизайн, програмне наповнення, організаційну й фінансову моделі тощо. Незабаром представники урбаністичної лабораторії поїдуть до Лондона, їх супроводжуватимуть колеги з Британії.

MetaLab — складова проекту «Промприлад», який платформа «Тепле Місто» втілює у партнерстві з ГО «Інша Освіта», Garage Gang, CANactions, MitOst, UBDP і який передбачає створення на базі заводу «Промприлад» в центрі Івано-Франківська сталої інноваційної екосистеми на перетині таких сфер, як нова економіка, сучасне мистецтво, неформальна освіта й урбаністика.

Фото: Антон Куба
 

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×