Новини

Тбіліський Архітектурний Бієнале

Урбаністична лабораторія MetaLab стала партнером Тбіліського Архітектурного Бієнале (ТАБ) та втілювала його, представивши шість проєктів від України. Спільний бієнале відбувався онлайн з 17 жовтня по 8 листопада. Вибрані проєкти можна було побачити на пересувній виставці в Івано-Франківську, Києві та Дніпрі. Цьогорічною темою обрали "Що у нас спільного?" — трансформації простору під час змін суспільної парадигми. 

Бієнале мав відбутися у Тбілісі, проте через пандемію ковід-19 проходив онлайн. Таким чином розповсюдився на всі міста учасників та відбувся дійсно спільно. Команди ТАБ і MetaLab перетворили обмеження на можливості — залучили міждисциплінарних дієвців, які подавали ідеї у цифровій категорії та матеріали до публікацій. Міста-учасники представляли свої проєкти вдома та на сайті biennial.ge. 

Відкритий конкурс ТАБ відбувся впродовж липня без будь-яких фахових чи географічних рамок і вимог. Митці та дієвці подавали ідеї у трьох категоріях проєктів. Загалом на конкурс подали 403 заявки, а шестеро переможців з України реалізували своє висловлювання — що у нас спільного і що є спільним. По одному проєкту в кожній категорії підтримав Український Культурний Фонд. 

У 2020 році Україну на Тбіліському Архітектурному Бієнале представляли:

 1. Дана Косміна та Микола Рідний, The hotel, the sanatorium, the pension & their refugee`s rooms — дослідження побуту біженців у пансіонаті «Джерело».

  Категорія: фізичний об’єкт.

 2. Анна Рябова та Дмитро Міхєєв, UNDERSTRUCTURES — архів об’єктів, які виникають в просторі, доки його створюють, та зникають після завершення будівництва.

  Категорія: фізичний об’єкт.

 3. EASA, We. City — застосунок, який спонукає мешканців втілювати позитивні зміни у спільному просторі.

  Категорія: цифровий проєкт.

 4. Center of Spatial Technologies, DOMA: Networked Homes — дослідження людського, емоційного, трудового та вуглецевого сліду будівництва й ремонту на прикладі однієї квартири.

  Категорія: цифровий проєкт.

 5. Катерина Малая, Monumental Voids and the New Political Common Space: American and Post-Socialist  Cities — про зв’язок суспільних та політичних змін із міським простором, в якому вони відбуваються.

  Категорія: публікація.

 6. Надія Антоненко та Тетяна Румілець, Transformation of Public Spaces of the Vynogradar Residential Area in Kyiv — про життя, занепад та відносини утопічної модерністської архітектури з реальністю на прикладі житлового масиву Виноградар, створеного Едуардом Більським.

  Категорія: публікації.

«Ми раді вітати переможців конкурсу ідей, які представлять України. Коли все закрилося, а великі проєкти просто скасовувалися, ми дали змогу українським митцям висловитися. Ми були приємно здивовані активністю конкурсу та майстерністю авторів, які вступають у рівний діалог з провідними європейськими дієвцями. Також хочемо відзначити, гендерну різноманітність учасників — конкурс виграли команди, у кожній з яких є жінки, або проєкти дослідниць. Ми раді збалансованій репрезентації та щиро вітаємо всіх переможниць та переможців» — Анна Доброва, MetaLab. 

Проєкти учасників були втілені у містах авторів, також їх можна було побачити на пересувній виставці. В Україні спільний ТАБ відвідав три міста:

17-25 жовтня — Івано-Франківськ, Промприлад.Реновація.
24-30 жовтня — Київ, ВДНГ, PAVILION 13.
4-8 листопада — Дніпро, Центр Сучасної Культури.

 

 

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×