Новини

Smart Living Challenge - виклики, рішення, результати

Що трапиться, якщо 25 людей з різних міст об'єднати на дводенній креативній сесії, яку модерують шведські урбаністи? 

Вони генерують такі ідеї, які, здавалося б, не придумати в звичних ситуаціях.

Саме розробка сміливих ідей та рішень для чотирьох локацій в м. Івано-Франківську була основним завданням семінару Smart Living Challenge, який проводили представники програми Living Cities (Швеція) Мортон Янсон (Marten Janson) та Матс Яарнгаммар (Mats Jarnhammar).


Експерти проекту – архітектор Анна Пашинська, урбаніст Денис Квасов та архітектор Андрій Коман обрали чотири локації в середмісті Івано-Франківська: сквер на вул. І.Франка, трикутник на перетині вулиць Вагилевича та Грушевського, площа перед Міською адміністрацією (вул. Грушевського) та ділянка на вул. Низовій, яка зовсім не використовується іванофранківцями.


Під час семінару 25 учасників були поділені на 4 команди, кожна з яких працювала над певною локацією. 

За метологією SLC, яку презентували шведські експерти, спочатку учасники індивідуально придумували історію про ділянку. Це робили для того, щоб зрозуміти найбільший виклик або проблему, з якою доведеться працювати.

Цей етап роботи називається «story boarding». Під час нього відбувається дослідження ділянки, опитування людей, спостереження, для того, щоб зрозуміти, з яким саме «викликом» доведеться працювати. Під час дослідження учасники не придумують рішення – вони вивчають проблему. 

Наступним етапом є генерування ідей. Тут немає жодних обмежень, і, як наголосив Мортон, в цей час не потрібно відкидати жодної ідеї, адже відбір ідей – це наступний крок.
Кожен учасник мав на окремих аркушах написати так багато ідей, як це можливо. І лише після відбору найкращих ідей командою, після групування їх та визначення найсильніших можна було створювати рішення. 

В допомогу учасникам Матс та Мортон привезли із собою набір кубиків «LEGO», і команди могли використати їх для створення своїх проектів та для подальшої їх презентації.

Після двох днів роботи для кожної локації було створено рішення.

До прикладу, учасники, які працювали над локацією перед Міською адміністрацією, придумали створити на площі лабораторію ідей  City Lab, яка була би прикладом діалогу та співпраці між владою та мешканцями міста.

А команда, яка працювала над сквером на вул. І.Франка, визначила, що найбільшим викликом цієї локації є те, що ніхто не звертає уваги на монумент відомому поету та письменнику, який знаходиться в сквері, та на честь якого названо вулицю та місто. Виходячи з цього, вони придумали кілька ідей, як зробити так, щоб Франко «не сумував», щоб до нього підходили мешканці та гості міста.

Команда придумала цікаві рішення, серед яких є технологічні, екологічні та культурні. Вони запропонували встановити інтерактивний дисплей, за допомогою якого можна ознайомитись із цікавими фактами з життя Івана Франка, його творами, можливо, пройти квест на знання творчості письменника. Також одним із цікавих рішень є створення fm-кінотеатру, адже одразу навпроти скверу є велика стіна сусіднього будинку, на якій можна розмістити екран.

Були придумані рішення з озеленення скверу, зміні пішохідного шляху навколо нього. Ще однією ідеєю є створення невеликої відкритої бібліотеки з створами Івана Франка та проведення подій, присв'ячених його творчості.

Після дводенної роботи над проектами команди презентували свої рішення у громадському ресторані «Urban Space 100».

Проект проводився за сприяння Посольства Швеції. Партнерами є МБО «Інформаційний центр «Зелене Досьє» та Платформа «Тепле Місто». На відкритті семінару були присутні Давід Емтестам, Перший секретар Посольства Швеції в Україні, та Тетяна Некрасова, завідуюча сектором культури, преси та інформації Посольства Швеції в Україні. 

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×