"Сеанс Міського Сканування "Вкорінення" повільнй фестиваль 2021.

"> Teple Misto
Новини

Сеанс Міського Сканування "Вкорінення"

 

ВКОРІНЕННЯ / ROOTING


Коріння мають не тільки рослини. 

Люди, організації, громади, міста й цілі країни є живими організмами. Вони розвиваються, живляться енергією і ресурсами від своєї основи – кореневої системи. 

Коріння – це наша сила. Коли все завмирає і зникає –  залишається тільки коріння, з якого пізніше знову проростає життя.

Кожне місто ніби має свій тип кореневої системи. У Франківська  –  він схожий на ризому. Немає чіткої ієрархії, одного стрижня, від якого залежить розвиток цілого. Є спільний організм з неоднорідних, множинних ідей, які завжди переплітаються у щось єдине. Коріння ризоми – це розгалужена система окремих елементів, які підтримують постійний зв'язок. Через це вони здатні далеко комунікувати, пристосовуватися до будь-яких викликів існування. Така структура дозволяє існувати усьому корінню як спільному організму, так і безболісно відділятись й існувати, як окремі частини.

Ще однією особливістю такої кореневої системи, а від так і нашого міста, є стійкість. Якщо одна частина системи ослаблена і їй не вистачає поживних речовин, інша починає її підживлювати.Франківськ –  місто міцних локальних зв’язків і співтворення, де спільно формується поживне середовище, швидко згуртовуються ресурси під виклики, один одного підтримують та допомагають розвиватися собі, іншим й цілому. 

АКТУАЛЬНІСТЬ

Пандемія, відірваність від зовнішніх чинників, зосередження на децентралізації, локальних ресурсах й екологічності середовища –  це глобальні виклики, що змінили наші життя й сфокусували нас на середовищі, в якому ми живемо. «Змушені» залишатися вдома (або повертатися до рідних міст зі столиць), ми нарешті почали оцінювати периферію як шанс на більш доступне, соціальне та екологічне життя і цінувати це як привілей. 

Наше місто – це добре підживлений ґрунт, у якому все нове легко приживається, а те, що зростало тут роками міцнішає і дає добрий урожай, навіть у несприятливий сезон. 

Цьогорічним колаборативним фестивалем ми хочемо досліджувати власну вкоріненість, ґрунти, живитись від того місця, де ми є, дізнаватися про нього більше, віддавати назад, й творити спільне, а разом із тим себе.

ФОРМАТ

Місцеві організації (METALABІнша Освіта / Парасолька / Деталізація / Тепле Місто) об’єдналися, щоб провести разом фестиваль з темою  «ROOTING/ВКОРІНЕННЯ».

Ми організовуємо серію локальних офлайн та гібридних мікрозаходів, у форматі «повільного фестивалю», де головними хедлайнерами стануть містяни та локальні спільноти.

Ми зосередимося на локалізації, екологічності та справедливості (один до одного, до природи, до себе). Наприклад, будемо досліджувати та практикувати підходи кругової економіки у створенні громадських просторів, майструвати й створювати в «Парасольці» ідеї та продукти для трансформації міста та його спільнот, апробовувати екологічні моделі художнього виробництва, у менших художніх колективах та віддаленій резиденції ми актуалізуємо зв’язки між тілом та довкіллям та шукатимемо шляхи неієрархічної взаємодії всередині них (теорія антропоцену).
 

ЩО ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ:

Фестиваль Деталізація – рейв-фестиваль електронної музики та сучасного мистецтва. 

Резиденції на «Парасольці» – це можливість попрацювати на базі Відкритого цеху «Парасолька» і протягом одного місяця реалізувати свій проект.   

Майстерні «Парасольки» – школа кераміки, курси деревообробки, металообробки, експериментальна лабораторія з переробки пластику, де можна в короткий термін, вечорами, навчитись базовим навичкам роботи з матеріалами.

Перформативна резиденція «Тіло на землі» від Асортиментна Кімната та Інша Освіта - резиденція для мультидисциплінарних митців та мисткинь, яка обертатиметься навколо перформативності, тілесних практик та соматики.

Дворик для цеху – дизайн та будівництво поп-ап простору біля «Парасольки» разом  з командою Тбіліського архітектурного бієнале.

Ремонтне Кафе –  вихідні з барахолкою та доступом до всіх  майстерень «Парасольки», де можна полагодити все-все.

Лабораторія «Продукт для Міста» –  експериментальна урбаністична лабораторія з дизайну громадських просторів за принципами кругової економіки з британськими партнерами 00 та Studio Weave.

Осінній ярмарок FAIR FAIR vol2 – зустріч з місцевими виробниками, винахідниками, майстрами, митцями, музикантами та можливість на коротких майстернях навчатися нового.


Слідкуйте за всіма оновленнями у наших соцмережах.

FB/Metalab

FB/Parasolka

FB/Teple Misto

Програма цьогорічного фестивалю «Сеанс Міського Сканування» реалізується командами METALAB, Тепле Місто та Відкритий цех «Парасолька»  за підтримки Українського культурного фонду.

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×