Новини

Реставрація старовинних дверей на Незалежності, 29

 «Реставрація старовинних дверей за адресою Незалежності, 29» — один з проектів-переможців весняної хвилі програми «Міські Ґранти», що був реалізований ініціативою #ФранківськЯкийТребаБерегти (ГО «Інтелект UA»). 
Тематичний напрям проекту — міський простір. 
Отриманий ґрант — 20 000 грн

Будинок на вул. Незалежності, 29 є пам’яткою архітектури 1894-го року. Окрім архітектурної унікальності, будинок має історичну цінність. Тут у період з 1929 по 1943-ий рік мешкав відомий у Польщі публіцист та журналіст, автор численних книг та публікацій, перекладач, Тадеуш Ольшанський. У своїй книзі «Колись у Станіславові» він згадує про цей будинок, двері, описує двір, своїх сусідів і їх дітей, з якими грався.  Через німецьку окупацію, Тадеуш  з родиною змушений був покинути рідне місто.

122-літні вхідні двері будівлі, що виходять на головну пішохідну артерію міста, сильно постраждали від частої зміни замків, неналежного догляду та актів вандалізму. Зусиллями команди вдалося відновити та врятувати важливий елемент архітектури та зберегти його для наступних поколінь. Варто зауважити, що це вже другі двері на цій вулиці, відреставровані цією ініціативною групою.

До проекту також долучилися мешканці будинку, меценати, а також підприємці, які працюють поруч «Фамілія», ТОВ «Балтія-Сервіс».

Довідка:
У вересні 2015 року платформа «Тепле Місто» заснувала програму «Міські Ґранти» з метою активізувати та посилювати ініціативи, громадські організації та середовища, які ставлять за мету прогресивний розвиток міста, втілення практичних проектів, що покращують якість життя у місті, та залучення громади міста до активної участі у процесах розвитку Івано-Франківська.
 

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×