Новини

Іванофранківці відсвяткували «Open Dance Day»

3 травня у Івано-Франківську вже вдруге відбувся масштабний танцювальний флешмоб «Open Dance Day», участь в якому взяло більше 300 аматорів та професійних танцюристів з кращих танцювальних шкіл міста. Свято танцю відбувалося на Вічевому майдані та на пішохідній частині вул. Незалежності. У програмі були представлені народні, сучасні та вуличні танці. Учасниками та співорганізаторами стали провідні танцювальні школи міста, які об’єдналися в одну спільноту «Mad About Dance».

Танцюристи розпочали святкування з масштабного флешмобу, після якого кожна школа виступила зі своїм номером. Закінчили захід танцювальними джемами. Формат джемів базувався на танцювальних композиціях з простими рухами, доступними кожному. 

 


«Цим заходом ми хочемо не лише об’єднати танцювальну спільноту Івано-Франківська, а й показати усе різноманіття та красу сучасної танцювальної культури. Сьогодні танцювальними колективами міста були представлені народні та соціальні танці, глядачі мали змогу оцінити сучасну хореографію та вуличні танці. Програма була досить насичена і включала в себе такі стилі сучасної хореографії, як hip-hop, jazz funk, locking, popping, house dance, dancehall та інші. Рівняли підлогу і дивували своїми виступами b-boys, які представили основу вуличних танців breaking. Всіх нас об’єднує одна мова – мова танцю, якою ми хочемо донести до звичайного глядача, що танці – заняття для всіх», – Ігор Крицак, головний організатор «Open Dance Day».

 


«Формат джемів – танцювальних композицій з простими рухами, був обраний не випадково, адже наша головна мета – показати, що танці доступні всім, незалежно від віку та підготовки», – Наталія Литвин, співорганізатор проекту.

З 1982 року 29 квітня відзначають Міжнародний день танцю. Подія внесена у реєстр ЮНЕСКО та присвячена дню народження французького балетмейстера, «батька сучасного балету» Жана-Жоржа Новера. 

 


«Mad About Dance» – це партнерський проект платформи «Тепле Місто», який об’єднує навколо себе активних танцюристів та хореографів міста, що прагнуть розвивати сучасну танцювальну культуру у Івано-Франківську. Основним завданням є створення танцювальної платформи в місті, яка буде об’єднувати танцюристів, піднімати рівень їхньої майстерності, давати практичні та теоретичні навички в результаті чого Івано-Франківськ стане яскравим представником на танцювальній арені України.

Першим втіленим в життя проектом «Mad About Dance» був фестиваль «Dance with APACHE». «Dance with APACHE» – це дводенний фестиваль сучасного танцю у Івано-Франківську за участі одного з кращих українських танцювальних колективів Apache Crew, який проходив 19-20 грудня. 

Фото: Антон Куба

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×