Новини

MetaLab у Франківську: британський погляд

Урбаністична лабораторія MetaLab — пілотний проект «Теплого Міста» на території заводу «Промприлад» в Івано-Франківську — має стати демократичною платформою для комунікації, досліджень, експериментів та створення прототипів, що відкриває перед містом можливості напрацювання нових рішень, непередбачуваних шляхів розвитку. Проект актуальний, адже у Франківську бракує майданчика для обміну знаннями між окремими фахівцями та активістами, розвитку навичок і потенціалу. В березні під час кількаденної командної роботи ініціатори проекту — Олександр Шевченко, Анна Пашинська — обговорили деталі його реалізації з британськими колегами. 

Архітектори, урбаністи Дже Ан («Studio Weave») і Йоост Бойндерман (бюро «00») поділились думками про візит до Івано-Франківська й проект MetaLab. За словами іноземців, вони раді долучитись до цікавого і перспективного проекту. Фахівці з Лондона мають досвід у ревіталізації постіндустріальних просторів. Цікавою є і їхня інтерпретація архітектури й урбаністики. Це для них — інструмент сприяння змінам у місті й соціумі: через апробацію різних підходів у роботі з міськими просторами й місцевими громадами, пошук різних шляхів фінансування трансформаційних процесів у місті, підтримку стартапів і соціального підприємництва. 

Іноземні урбаністи відвідали Івано-Франківськ в рамках програми Urban Action, яку реалізовують CANactions, Британська Рада і Ґьоте-Інститут в Україні. Вона націлена на підтримку інноваційних проектів в Україні, пов’язаних з оживленням постпромислових зон у містах.

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×