Новини

MetaLab: майданчик для міждисциплінарних досліджень міста

MetaLab — програма акселерації в рамках урбан-проектів платформи «Тепле Місто», що передбачає створення в Івано-Франківську на території заводу «Промприлад» лабораторії для міждисциплінарних досліджень мистецтва, урбаністики та соціуму. У команді проекту: координатор програми «Урбаністика» платформи «Тепле Місто» Олександр Шевченко і архітектор та урбаніст Анна Пашинська. 

Відкриття лабораторії відбудеться у 2017 році разом із пілотною частиною проекту «Промприлад». MetaLab має стати відкритим експериментальним майданчиком для ініціатив зі зміни міського середовища та налагодження комунікації між мешканцями Івано-Франківська. Там проводитимуть різні події, дискусії, проектні обговорення, дослідження, розроблятимуть освітні курси на відповідну тематику тощо. Основними цілями на найближчий час є створення ефективної моделі залучення різного роду потенціалів (концепцій, думок, вмінь, навичок, фахівців) до роботи над спільними проектами. І як результат — формування навколо лабораторії спільноти учасників і відвідувачів, що дозволить максимально розширити сферу дії лабораторії.

Пошук і напрацювання рішень щодо моделі, фізичного наповнення, соціальних взаємодій MetaLab урбаністи з Івано-Франківська проводять у партнерстві з колегами із Великої Британії, які мають досвід ревіталізації постіндустріальних просторів. Ця співпраця можлива завдяки програмі Urban Action, в конкурсі на участь у якій перемогла команда MetaLab.

Нещодавно, у березні, в рамках Urban Action фахівці з Великої Британії — Дже Ан (Je Ahn) зі студії «Studio Weave» та Йоост Бойндерман (Joost Beunderman) з архітектурного бюро «00» — побували в Івано-Франківську. У рамках цього візиту вони оглянули «Промприлад», зустрілись із командою MetaLab, обговорили деталі її запуску (цільові аудиторії, план реновації, дизайн, програмне наповнення, організаційна й фінансова моделі, вплив тощо). Іноземним партнерам, за їхніми словами, імпонує активність і відкритість українських фахівців, наявність сильної громадянської основи в Івано-Франківську і досвіду кооперації громадського сектора з місцевими соціально зорієнтованими бізнесами. Команда MetaLab продовжить спільну роботу з менторами під час поїздки до Лондона в рамках Urban Action.

Urban Action — програма для підтримки інноваційних проектів із розвитку постпромислових територій у малих і середніх містах України з населенням до 600 тис мешканців. Її реалізовують освітня платформа CANactions, British Council і Goethe-Institut в Україні.

Фото: Маргарита Дідіченко
Відео: Громадське Культура

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×