Новини

Експедиція в Берлін

У вересні частина команди «Теплого Міста» була у Берліні. Юрій Филюк та Олександр Шевченко відвідали форум Ukraine Lab, що відбувався в рамках фестивалю MitOst. Вони презентували проект «Промприлад» та зустрічалися з потенційними партнерами та стейкхолдерами. В цей ж час Анна Пашинська, активний волонтер «Теплого Міста», керівник проекту «Парклети», ініціатор урбан-проектів в Івано-Франківську, їздила на експедицію до Берліну в рамках програми «Connect for Impact».


«Берлін дивував і виявився ідеальним місцем для розуміння, колаборації і дослідження. Одним з акцентів поїздки була участь у форумі «Ukraine Lab: поліфонія активізму та дослідження європейськості», а також ми мали можливість відвідати багато урбаністичних локацій, цікавих місцевих ініціатив, соціальних підприємств, та мали змогу встановити прямий зв’язок з ініціативами з України та Німеччини, цікавими для подальшого розвитку наших проектів», - розповіла Аня Пашинська.

На форумі Ukraine Lab зібралась велика кількість учасників, гостей та експертів - 200 людей з 11 країн світу, які працюють над проектами в Україні чи для неї. Під час форуму відбулося понад 15 відкритих подій на різноманітних локаціях по всьому місту – від Посольства України в Німеччині до Центру мистецтв та урбаністики Z/KU. І представники платформи «Тепле Місто» брали участь в деяких з них.

Впродовж відкриття форуму відбувся вечірній салон «Новий активізм в/для України та Європи: сила однієї історії», на якому співзасновник платформи «Тепле Місто» Юрій Филюк, письменниця Катя Петровська, та координаторка форуму Ukraine Lab Ольга Дятел поділилися своїми історіями, відповідаючи на питання модераторки Ґемми Пьорцґен (Reporter ohne Grenzen) про те, як перетворити енергію змін у сталий активізм і чи достатньо однієї людини, щоб змінити систему в ненасильницький спосіб, використовуючи силу інновацій.


Цікавою подією став «Ярмарок партнерств та інструментів для неурядових організацій», де ми змогли познайомитись з проектами учасників, зрозуміти точки перетину, та почати розмови про спільні інтереси, і саме тут «Тепле Місто» з партнерськими організаціями мали можливість поділитись з учасниками форуму проектом «Нове життя промислових зон (кейс Промприлад)», та почути відгуки та ідеї співпраці по даному проекту.

В тематичному кластері «Поліфонія інновацій» відбулась дискусійна панель «Інструкція: українські соціальні інновації в дії» за участі Анни Пашинської, Олександра Славського (Impact Hub Odesa), Тараса Грицюка (Хата-Майстерня) та Анни Уварової (благодійна крамниця «Ласка»), де Анна поділилася кейсом створення громадського ресторану «Urban Space 100», та почула цікаві історії створення подібних проектів в нашій країні.


Поїздка видалась продуктивною, і з’явилося декілька ідей про подальшу взаємодію. Серед них: спільні проекти/резиденції з мистецьким колективом «Metasitu» (Liva Dudareva, Eduardo Cassina), взаємодія з програмою «Actors of Urban Change» - програма за підтрики Robert Bosch Stiftung, в кооперації з MitOst e.V., співпраця з MitOst e.V. в урбаністичних проектах, багато ділились планами на майбутнє і знайшли багато корисних порад, досвідів, кейсів, та людей, що разом з нами зацікавлені тим чи іншим напрямком. 
Поїздка на «Connect for Impact» відбулася за підтримки міжнародного фонду «Відродження» та MitOst e.V., а на «Ukraine Lab» - ГО «Інша Освіта».

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×