Новини

Екологічна виставка сучасного мистецтва «Експансія»

Ініціаторами проекту-переможця зимової хвилі програми «Міські Ґранти» стали фотохудожниця Ольга Кукуш та куратор Роксолана Угринюк. Команда мала на меті привернути увагу людей до екологічних проблем, зокрема до використання одноразового посуду та сортування сміття, за допомогою сучасного мистецтва – виставки фотографії та просторових інсталяцій.

Тематичний напрям проекту: «Сучасне мистецтво». Сума ґранту: 7 200 грн.

Виставка тривала протягом 17 днів у фортечній галереї «Бастіон». Загалом на ній було представленно 28 фотографій, 5 інсталяцій та 1 відео фотохудожниці.

Окрім Івано-Франківська, частина експозиції була виставлена на OSTRALE´Biennale 11th International Exhibition of Contemporary Art. 2017 (Дрезден, Німеччина) та «New Wave Exhibition 2017» (Львів). Окремі роботи також були відібрані для експонування у рамках 57-ій Венеційській бієнале в Palazzo Ca'Zanardi.

Про ідею, мотивацію та власне бачення екологічних та суспільних проблем діляться автори проекту:

«У сучасному ритмі життя, швидких стосунках, у споживацькому світі, де все відбувається на бігу, використовуються тонни одноразового посуду. Задумайся: «А що ж залишиться після мене?» Можливо, це будуть проривні відкриття в науці, високохудожній літературний твір, нове місто... Проте точно – гори і гори сміття на десятиліття і століття...
Фотопроект «Експансія» – це рефлексія на зростаюче захоплення людиною простору в природи, який ізолюється: заливається бетоном і асфальтом земля, висушуються водойми, все обертається пластиком.
Природне людина замінює штучним: повітря замінює вихлопними газами, виробляє штучні квіти, води Світового океану заполонила пластиком.
Разом з тим людина намагається наблизитися до світу флори і фауни в хвилини відпочинку. Тварин поміщає в клітки, вирощує квіти в горщиках. Але природа відкидає нас, вона випльовує нас зі своїх надр. Вбиває нас під нашим же впливом. Планета знаходиться в стані конфлікту з нами...»

Довідка: 
У вересні 2015 року платформа «Тепле Місто» заснувала програму «Міські Ґранти» з метою активізувати та посилювати ініціативи, громадські організації та середовища, які ставлять за мету прогресивний розвиток міста, втілення практичних проектів, що покращують якість життя у місті, та залучення громади міста до активної участі у процесах розвитку Івано-Франківська.

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×