Новини

«Міські Ґранти» – City Scouting

У другому конкурсі програми «Міські Ґранти» перемогли 5 проектів. Проект «City Scouting» – один із них. Тематичний напрям проекту – сучасне мистецтво.

Команда проекту «City Scouting» ставила за мету реалізувати мистецькі заходи, що сприятимуть покращенню візуально-просторового сприйняття міста, зокрема, у частині зовнішньої реклами. Девізом проекту є мобільність, доступність, локальність. Тема – пошук рівноваги в організації і проектуванні простору міста та публічного простору. Метою проекту є розпізнання обраних фрагментів міста за допомогою артистичних інструментів – робіт, реалізації, ситуації та інтервенції в публічний простір.

Проект «City Scouting» мав на меті, передусім, привернути увагу громадськості до снуючих в місті проблем, до візуального вигляду рекламної продукції, яка найчастіше є неякісною та створює негативне враження про місто. Спеціально для цього було запрошено художників, які займаються урбаністичним мистецтвом і які не були раніше в Івано-Франківську. Робота була запланована в три етапи:

  1. Дослідження контексту простору міста, зібрання матеріалу, ресурсів для створення творчих робіт.
  2. Документація процесу, спілкування зі ЗМІ та мешканцями міста.
  3. Презентація у формі виставки, дискусії, обговорення проблематики.

Під час резиденції митці досліджували територію міста, спілкувалися з людьми, збирали матеріал для створення творчих робіт, які були презентовані на виставці. Під час роботи над проектом виникла концепція презентації «Платформи Візуальних Стратегій» – фейкового рекламного агентства, яке ніби презентує свої нові пропозиції на ринку реклами. В такий спосіб, за допомогою іронії команда створила діалог з рекламними фірмами Івано-Франківська. Фінальним етапом проекту став дводенний вернісаж робіт, аналіз та дискусія-знайомство з усіма зацікавленими у темі проекту.

Як результат, експозиція проекту також не була позбавлена жартівливого змісту.


Довідка: У вересні 2015 року платформа «Тепле Місто» запустила програму «Міські Ґранти» з метою активізувати та посилювати ініціативи, громадські організації і середовища, які ставлять за мету прогресивний розвиток міста, втілювати практичні проекти, що покращують якість життя в місті, та залучати громаду міста до активної участі у процесах розвитку Івано-Франківська.

Фото: Антон Куба

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×