Новини

Боча на колесах

Одним із переможців весняної хвилі програми «Міські Ґранти» стала команда проекту «Боча на колесах». Тематичний напрям — гарячий спорт.

Боча — спортивна гра з м’ячем на точність. Її унікальність у тому, що у ній можуть одночасно бути задіяні люди з різними фізичними можливостями, а тренуватися можна, і в приміщенні, і на відкритому повітрі. Все, що потрібно — тверда рівна поверхня, м'ячі і бажання. 

Завдяки реалізованому проекту в Івано-Франківську була створена команда «Strong in Spirit» (укр. «Сильні духом») з гри боча. Це дало можливість людям з інвалідністю активно тренуватися та брати участь у змаганнях різного рівня.

Сьогодні у команді 12 постійних учасників, 6 з яких — в обласній збірній. За чотири місяці з часу втілення проекту «Strong in Spirit» взяли участь у трьох чемпіонатах із гри в бочу: обласному вибірковому чемпіонаті Івано-Франківської області,  обласному Львівському чемпіонаті, а також у чемпіонаті України з бочі, що проходив в Одесі. Загалом команда здобула шість перемог, серед яких 1 та 2 призові місця на чемпіонаті України в класифікації ВС5 (open class).

Також паралельно зі спортивною діяльністю ініціатори проекту активно працюють над двома проектами майданчиків для гри боча в Івано-Франківську.

Дізнатися детальніше про ініціативу можна на сторінці проекту у Facebook.

Координатор проекту Микола Макар про ідею та перспективи проекту:

«Колись ми брали участь у спортивно-рекреаційних іграх, організованих Мальтійською службою допомоги Івано-Франківська. Серед них була і боча. Тоді ми не мали інвентаря, дуже мало знали про саму гру, але у нас був спортивний азарт і емоційний запал.

Пізніше ми дізналися, що боча – це єдиний паралімпійський вид спорту, яким можуть займатися люди з високим ураженням або захворюванням хребта, а таких в нашій області є чимало. Так і виникла ідея створення спортивної команди з гри у боча.

Сьогодні, думаю, у нас є реальні шанси розвивати цей спорт для людей з інвалідністю в області та місті. Адже, крім «Міських Ґрантів», ми також відчуваємо підтримку зацікавлених бізнесів і адміністрації — щодо облаштування спеціального поля з твердим покриттям для гри боча». 

Довідка: У вересні 2015 року платформа «Тепле Місто» заснувала програму «Міські Ґранти» з метою активізувати та посилювати ініціативи, громадські організації і середовища, які ставлять за мету прогресивний розвиток міста, втілення практичних проектів, що покращують якість життя у місті, та залучення громади міста до активної участі у процесах розвитку Івано-Франківська.

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×