Новини

18 листопада «Тепле Місто» презентувало Арт-резиденцію у Івано-Франківську

«Тепле Місто» представляє проект Арт-резиденції у Івано-Франківську, концептуальну ідею, покликану розширити межі культурного діалогу, що відбувається в середовищі міського простору. Резиденція стане платформою спілкування між світовими та українськими художниками, буде розвивати дискусії у форматі: художник-художник, художник-глядач, художник-простір, простір-глядач. Поряд з тим, це спроба спровокувати естетичну зміну ландшафтів відкритого простору з дотриманням сучасних світових традиції.

Арт-резиденція передбачає запрошення художника світового рівня на тимчасове проживання до Івано-Франківська, до 60 днів, під час якого художник знайомиться з унікальністю топосу, урбаністичним ландшафтом, культурними складовими міста і створює арт-об’єкт у відкритому просторі. Таким чином, Арт-резиденція сповідує ідею виходу мистецтва за межі галереї, у відкрите середовище. Мистецькі проекти, котрі надаються для такої ідеї, пов’язані з архітектурою, скульптурою, стріт-артом, настінним живописом, саме з такими техніками буде пов’язана робота резидента.

Під час свого перебування в Івано-Франківську резидент проведе відкриті зустрічі, воркшопи, майстер-класи. Мета його перебування – це відкритий діалог про мистецтво та ті завдання, які воно виконує у ХХІ столітті на етапі інформаційного та смислового поступу. Участь в такому «відкритому діалозі» можуть взяти не лише художники, але всі бажаючі. В сучасному світі мистецьке середовище апелює до питань, котрі торкаються кожної людини. Художники формулюють питання сучасності у своїх арт-роботах, інсталяціях, геппенінгах, і в такий спосіб по-інакшому, через призму образних символів, говорять про актуальні та дочасні теми.

Участь іноземного художника високого рівня, котрий стає резидентом, передбачає формат розмови, що передбачає складову національної самоідентичності та викликів, які ставить перед сучасним суспільством сьогоднішній світ.

Куратором арт-резиденції став молодий український художник Євген Самборський, лауреат Першої спеціальної премії Pinchuk Art Prize 2013, нагороди Молодим Українським Художникам 2012, стипендіат першої київської резиденції для молодих художників Kyiv AIR.

Проект представлено в контексті ініціатив, котрі впроваджуються середовищем «Тепле Місто» і спрямовані на розвиток міського середовища.

 

news-item news-item news-item

Проект куратора Арт-редиденції художника Євгена Самборського "Оксамитове ніщо".

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×